fbpx

Jak działa metoda „15 minut dziennie”? 12 stycznia, 2020

Często słuchacze zadają mi pytanie: ‚Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego?”
I zawsze zastanawiam się jak im powiedzieć, że bez konsekwencji, systematyczności i codziennych ćwiczeń nie stanie się to „samo”. Jeśli ćwiczysz na siłowni – ile razy tygodniowo ćwiczysz mięśnie, jak łączysz ćwiczenia wysiłkowe- budujące masę mięśniową z aerobowymi? Ile minut poświęcasz na każde z nich. Jak to się ma do Twojej kondycji i efektu, który osiągasz?

 Nie zbudujesz super sylwetki bez systematycznych ćwiczeń. 

 Nie nauczysz się języka bez systematycznych ćwiczeń. 

„Jesteśmy tym co powtarzamy w swoim życiu.

Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem”.

 – Arystoteles

Nauka języka to ćwiczenie schematów pamięciowych, a metoda „ 15 minut dziennie ” zapewni Ci ciągłość ćwiczenia pamięci, utrwalania poznanych słów, zwrotów w języku angielskim. 15 minut dziennie to czas jaki możesz poświęcić na świadomą naukę. Nasze filmy wideo mają do 15 minut długości, oglądając je powtarzasz słownictwo, zwroty, odpowiadasz na pytania nauczyciela budując najpierw proste, następnie coraz bardziej zaawansowane wypowiedzi. Kolejnego dnia słuchasz pliku audio, czytasz plik pdf, które zawierają wyrażenia z zajęć, i znowu przez 15 minut utrwalasz treści poznane dnia poprzedniego. Stopniowo dodajesz nowe słowa i konstrukcje do już zdobytej wiedzy.
Włączanie nowych słów i wyrażeń jest konsekwentnym budowaniem całkiem sporego zasobu wiedzy, który pozwoli Ci najpierw na rozumienie języka, potem na tworzenie prostych wypowiedzi aż po swobodną komunikację i reagowanie na pytania skierowane do Ciebie.
  Prace domowe?
Tylko kreatywne. Będziesz nagrywać swoje wideo i przesyłać nauczycielowi. Otrzymasz informację zwrotną pisemną lub w formie wideo:)
  Testy?
Tak, p-o każdym module, a czasem lekcji

Brzmi dobrze i nieskomplikowanie?

Bo tak własnie jest – nauka na platformie www.englishtimeonline.pl pozwoli Ci na bezstresową naukę w dogodnym dla Ciebie czasie.

Nie zwlekaj – zacznij już dzisiaj!

Życzę Ci powodzenia, nauczyciel na platformie English Time online – Małgorzata Lewkowska